Skip to content

Czy opłaca się korzystać z radców prawnych?

Zaskakujące wydarzenia życiowe mogą doprowadzić do tego, że my – lub nasza rodzina – będziemy potrzebowali adwokata. W wielu miastach możemy trafić na obeznanych w temacie reprezentantów. Najprostszym sposobem jest wklepanie w wyszukiwarkę właściwego hasła, np. radca prawny i przewertowanie otrzymanych rezultatów w poszukiwaniu pasującej nam oferty. Należy jednak wiedzieć, jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze, aby podjąć trafną decyzję.

biuro

Ocena wyłącznie gabinetu nie jest wystarczająca.

Pięknie zaaranżowane wnętrza nie są dowodem na to, że za biurkiem siedzi obeznana osoba, która będzie mogła nam pomóc. Najważniejsze są lata pracy i solidna wiedza w dziedzinie, której będzie dotyczyła nasza sprawa. Należy także zainteresować się czy prawnik prowadził już takie sprawy i jakie było ich zakończenie. Interesant nie może również zapomnieć o honorarium. Nie da się zanegować tego, że prawnicy się cenią. Z tego względu musimy poznać zupełny kosztorys, nim postanowimy o współpracy. Inaczej może się okazać, że nie będziemy mogli pokryć wszystkich kosztów, dlatego warto np. zapytać o sposobność płacenia ratalnego. Wynagrodzenie powinno być liczone od sprawy, nie od godziny. Czasami prosta sprawa ciągnęła się miesiącami. Do tego trzeba naturalnie dodać wszelkie opłaty sądowe. Bardzo ważna jest także metoda komunikacji z wybranym radcą prawnym, albowiem musimy być dobrze informowani o wszelkich prowadzonych krokach oraz o ewentualności wypowiedzenia pełnomocnictwa, jeśli współpraca nie będzie się układała.

Jeżeli zatem i ty szukasz w Internecie frazy radca prawny teraz już będziesz świadomy, czym kierować się w wypadku podejmowania ważnych decyzji.

Jeśli pożądasz adwokata proponujemy odwiedzić stronę internetową http://adwokacijwz.pl/kontakt. Doświadczona ekipa która, świadczy pomoc z obszaru prawa cywilnego oraz oferuje swą asystę dla osób z całej Polski.
umowa w podpisie