Skip to content

Urlop na południu

Bieszczady to dwa pasma położone na obszarze wschodniej części Karpat.Wyróżniamy Bieszczady Wschodnie, leżące na zachodzie Ukrainy i Zachodnie występujące w Polsce, na Ukrainie i w Słowacji. Najwyższym wzniesieniem tych pierwszych jest góra Pikuj o wysokości tysiąc czterysta metrów nad poziomem morza. Zaś występujące na Zachodzie mogą się pochwalić górą Tarnica, mierzącą 1346 metrów n.p.m. Te polskie góry oferują bardzo ładne trasy dla odwiedzających i stanowią schronienie dla rzadkich w naszym kraju gatunków ze świata zwierzęcego. Zatem są bardzo dobrym pomysłem na odpoczynek w górach dla całej rodziny.
bieszczady

Najlepsze oferty noclegów w Karpatach Wschodnich

Wschodnie Karpaty oferują sporo miejsc noclegowych, można zająć miejsca w domach wczasowych jak i w obozowych kampingach lub prywatnych kwaterach. Praktycznie wszystkie one nadają się na wakacje z dziećmi w górach. Z tego względu, że Bieszczady nie są tak często wizytowane jak w przypadku zachodniej części Karpat, alternatyw jest całe mnóstwo w związku z tym stosunkowo prosto znaleźć niedrogie miejsce do nocowania. Ciekawą oferte prezentuje OW Zielona Polana wakacje z dziećmi w górach.
szczyty górskie
OW Zielona Polana położony jest w Dolinie Sanu w okolicy wsi Dubiecko. Dla turystów zostały udostępnione domki z drewna i pokoje hotelowe. Dodatkowo można zająć również miejsca w obrębie pola przeznaczonego na namioty i przyczepy. Góralskie domki są ciepłe i przytulne wręcz wymarzone do wypoczynku w górach. Ośrodek wypoczynkowy odwiedzają również kolonie, a zatem nasze pociechy będą mogły się bawić podczas waszych ferii we Wschodnich Karpatach. Mało tego wasza rodzinka może odwiedzać basen na terenie ośrodka wypoczynkowego. Opiekunowie mogą także zaznać przyjemności w łaźni lub podczas odprężającego masażu.
łąki

Jakie są atrakcje w bieszczadzkich górach?

Poza poznawaniem uroczych ścieżek dla piechurów i tras rowerowych, Wschodnie Karpaty oferują również wielu rozrywek. Jednym z największych szlaków jest Główny Szlak Beskidzki, choć tylko jego końcowy odcinek biegnący w obrębie Bieszczadów. Bowiem swój początek bierze z miejscowości Ustroń, położonego w niewielkiej odległości od Cieszyna. W obrębie Karpatów Wschodnich ten główny szlak odchodzi od gminy Komańcza aż do wsi Wołosate. Jeżeli zdecydujemy się na wakacje w górach, winniśmy choć po części uwzględnić w swych planach tą cudowną ścieżkę turystyczną. Nasze pociechy z dużą dozą prawdopodobieństwa zainteresuje specjalne muzeum w Dynowie oraz bardzo stary tunel kolejki wąskotorowej. Ponadto dzieci mogą pojechać do bajkowego muzeum położonego w mieście Rzeszów i obejrzeć pełen miniatur Park w Myczkowcach. Cała familia będzie się cieszyć z jazdy w wagonach kolei we wsi Majdan. Ci, którzy są zaciekawieni dziejami historii mogą zobaczyć bunkier z czasów II wojny światowej w Strzyżowie i Skansen w Sanoku. To tylko kilka miejsc godnych polecenia a Karpaty Wschodnie to całe morze przygód, które podarują nam miłe chwile do wspominania.