Skip to content

Dbałość nad osobami niepełnosprawnymi

Wiemy jak ciężko jest zapewnić osobom niepełnosprawnym wygodę. Troskliwość nad tymi osobami jest ciężko, choć dziś dużo prościej sprawić sobie stosowny sprzęt czy ciąg uproszczeń, które ulżą im w na co dzień. Nie mniej trzeba liczyć się z tym, że niekiedy trzeba dodać jakieś dostosowania w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej i najodpowiedniej rozpocząć od tych najważniejszych udogodnień.

stabilizator

Bezpieczna łazienka

Adekwatnie urządzona łazienka jest 1 miejscem, o jakim winnyśmy zię zastanowić, jeśli u nas przebywa osoba niepełnosprawna. Liczba udogodnień zależy od gatunku niepełnosprawności, jednakże skoncentrujemy się tu na osobach z trwałym inwalidztwem, które mogą w jakimś obszarze na własną rękę wykonywać poniektóre czynności. Chodzi tu głównie o możliwość samoistnego mycia się, wykapania oraz skorzystania z wc, które zapewniają następujące urządzenia: siedziska toaletowe, ławeczki nawannowe czy nakrywki podwyższeniowe. Wiemy jak niebezpiecznym miejscem dla osoby z kalectwem motorycznym bywa wanna czy prysznic. Głównie wypada jej zapewnić możność siedzenia i oparcia by nie utraciła stabilności w trakcie wykonywania wszelakich operacji sanitarnych. Istotne jest dodatkowo zadbanie o wygodę podczas załatwiania potrzeb oraz mycia się w umywalce. Są przeznaczone do tego specjalne krzesełka toaletowe, które swą stabilnością chronią osoby niepełnosprawne przed wypadkiem. Dodatkowo nakrywki podwyższeniowe, które upraszczają wykorzystywanie umywalki. Te wyroby osiągalne są w sklepie ze sprzętem medycznym Zdrowie, który obok sprzedaży specjalistycznego sprzętu gwarantuje swoim odbiorcom biegłą i fachową asystę w doborze należytych produktów.

Wózki inwalidzkie

Specjalistyczne wózki inwalidzkie, to klucz do samowładczego poruszania się po domu jak i poza nim. Poprawnie przystosowany wózek może dotrzymywać towarzystwa swemu posiadaczowi przez całe lata i wyraźnie poprawić jego wygodę życia. Obiekt handlowy sklep ortopedyczny kraków prezentuje obszerną propozycję tego sprzętu a także realizuje zamówienia Narodowego Funduszu Zdrowia. Fachmani centrum Zdrowie będą intensywnym oparciem dla osób, które potrzebują ochrony oraz pożądają wózka inwalidzkiego do zwyczajnego funkcjonowania.

CPAP

Wózki inwalidzkie powinny być tak dobrane by były łatwe w obsłudze, możliwe do składania oraz gwarantowały realnie jak największy komfort z poruszania się a nich. Dlatego zanim postanowimy o zakupie, najodpowiedniej porozumieć się z doradcą klienta sklepu i poprosić o przedstawienie odpowiedniej do wymagań osoby niepełnosprawnej listy dostępnych produktów. Na skutek współpracy sklepu z pozostałymi organizacjami o zakresie medycznym, możliwe jest sprowadzenie sprzętu na zamówienie.