Skip to content

Efekt białych listew

Bardzo porywające i luksusowe rozwiązanie w organizacji pokojów to porządnie dobrane listwy lub fasada angielska. Pokoje, które mogą być podkreślone przez fasadę z Anglii zdołają rozpocząć się od wnętrz typu komunikacja, czyli korytarze i wiatrołapy a skończyć się na jadalni, pokoju typu gabinet i nawet pokoju gościnnego. Całokształt jest uzależniona od odpowiedniego zadbania o składniki, aranżacji i konceptu. Typy takiej boazerii są także dopasowane do różnych wnętrz. Osobiście uważam je za tradycję i dobry gust. Widziałam setki wnętrz, które w czarowny i nadzwyczaj elegancki sposób były zorganizowane przez dodanie wspomnianej boazerii angielskiej.

Jeżeli jednak nie jesteście Państwo zwolennikami takiej formy architektonicznej i wolicie Państwo gładkie nawierzchnie to proponuję wyodrębnić je białymi dystyngowanymi listwami. Ważne jest porządnie dobrać listwy do wnętrza i wielkości pomieszczenia. Pod uwagę wypada wziąć wysokość pokoju. Zbytnio wysokie listwy w pokoju o typowej wielkości będą wywoływały uczucie przytłoczenia, skutkiem tego dobierzmy je tak żeby były ozdobą, a nie kłopotem. Dlatego selekcja listw przypodłogowych nie jest prostym zadaniem.
listwa biala
Typując wypada o tym pamiętać i rozpatrzyć bez liku wyznaczników. Sam nurt pomieszczeń jest zmuszony zestawiać się z podkreślającymi listewkami. Na dodatek nie wolno zapomnieć o wielkości kontaktów, które mamy już zainstalowane. Nie zawsze uda się dopasować dużej listwy do pokoju z na niskiej wysokości obsadzonymi puchami elektrycznymi. 1 jest aczkolwiek najistotniejsze nic tak nie uwydatni naszego wnętrza jak białe listwy Warszawa w które obfituje salon z podłogami, gdzie zobaczymy ich wachlarz. Tam możemy również zdać się na doświadczone doradztwo, wyłącznie potrzebne są wszelkie wiadomości.
Białe listwy warszawa
Jeżeli nie chcemy skorzystać z takiej asysty powinno się samemu przyzwoicie rozpatrzyć ich zakup i dobranie. Uwagę powinno się także skoncentrować na fakcie, że wysokie listwy podkreślające zarys ściany i podłogi w zestawieniu z ciemną podłogą stworzą bardzo kontrastujący wynik, więc strońmy takowych zestawień, zapewniając bezpieczniejszy fason i dobierając je do jasnej barwy posadzek. Kiedy niekiedy podążając szlakiem dobrego smaku wypada dobrać listwę do stolarki wejścia lub innych modułów. Białe duże listwy adorują pastelowe barwy ścian, ale można podkreślić nimi również czarne tapety. Należy to jednakże uczynić dosyć umiejętnie. W takowych wypadkach wskazane jest skorzystać z rady architekta. Listwa dostosowana do ścian to podstawa tryumfu. W sprzedaży osiągalne są także listwy do malowania, wówczas ściana zostaje wydłużona przez listę, a nie nią owinięta. Takowe rozwiązanie stosujemy zazwyczaj wtenczas, gdy ciężko nam iść na kompromis i dopasować coś innego. Zazwyczaj bowiem listwa ma być ozdobą i swoją charakterystyką podkreślać wnętrze.