Skip to content

Czy zaprojektowanie projektów do wydruku lepiej dać firmie czy wykonać samemu?

Wydajesz swoje małe wydawnictwo w wersji internetowej, lecz zainteresowanie jest aż tak duże, że chcesz spróbować wydrukować je na papierze? W takiej sytuacji projektowanie prasowe to wspaniałe rozwiązanie na zrealizowanie własnych marzeń.

Koszty wydrukowania nie muszą być aż tak spore, jak to się może na początku wydawać, wszystko bowiem zależy od tego, jaki będzie nakład. Na próbę warto zamówić chociażby czternaście egzemplarzy, jakie mogą być opłacone chociażby przez wszystkich czytelników pisma online, którzy z pewnością zakupią wydanie drukowane. Warto nawet spróbować zorganizować akcję, dzięki której odbędzie się zbiórka pieniędzy na opłacenie kosztów wydruku zamówionych egzemplarzy. W taki sposób samemu nie poniesie się zasadniczo dużych kosztów, a wydrukowane gazety będą opłacone przez zamawiających czytelników.
drukarka
Niekoniecznie bowiem wydawanie magazynów jedynie w wersji cyfrowej się opłaca. Wielu ludziom brakuje drukowanych wydań pism, ponieważ po prostu nie lubi czytać na komputerze, bo jest to uciążliwe dla oczu. Stąd też projektowanie gazet to faktycznie ciekawy pomysł na wydrukowanie prowadzonego czasopisma. Nawet kiedy jest to niewielki zin internetowy o silnie zawężonej tematyce, warto spróbować. Różnego gatunku drukarnie w swoich ofertach posiadają ponadto wiele atrakcyjnych projektów dla czasopism, z których oczywiście warto skorzystać. W teraźniejszych czasach drukarnia to nie tylko maszyna do druku, to także dosyć obszerne zaplecze dotyczące projektowania gazety. Jeśli więc przynajmniej masz jakiś pomysł na to, jak magazyn ma wyglądać, należy skontaktować się z odpowiednią osobą z drukarni i dogadać skład i łamanie tekstu, żeby wydane pismo przedstawiało się jeszcze lepiej.