Skip to content

W jaki sposób osobiście zająć się nieszczelnością?

W celu uszczelnienia dachu w wielu przypadkach nie musimy zupełnie skorzystać z asysty fachowej firmy budowlanej. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których przeciek jest stosunkowo niewielki i jesteśmy w stanie na własną rękę ją odszukać.
foam
Jeżeli to nam się powiedzenie – w dużej mierze tańszym sposobem niż wynajęcie specjalisty będzie udanie się do dowolnego składu budowlanego i zapytanie kogokolwiek o spray insulation foam.

Aby położyć równą powłokę izolacji należy mieć trochę doświadczenia, więc za kładzenie takiej powłoki lepiej nie brać się samodzielnie. W wypadku małej nieszczelności jednak wymagane jest działanie w punkcie, a to już nie jest większym problemem nawet dla nowicjusza. Pracownik sklepu na pewno doradzi nam wybór artykułu, z wykorzystaniem którego pokryjemy przeciek.

Piankę można zagospodarować również do innych przecieków – nadzwyczajnie sprawdza się na przykład przy oknach. Aplikacja nie nastręcza żadnych kłopotów, musimy tylko mieć na uwadze, żeby nie przesadzić z ilością pianki, lub żeby nie użyć jej za mało. Najlepiej po jej wyschnięciu raz jeszcze wypróbować szczelność. Możemy to zrobić po prostu otwierając naprzeciwległe okna i drzwi. Jeżeli dziura nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć szczególny świst lub poczuć powiew na dłoni przyłożonej blisko miejsca zastosowania pianki. Jeżeli dziura w dalszym ciągu istnieje – najlepiej będzie zerwać piankę i zamienić ją nowiutką, ustalając w międzyczasie, jakiego rodzaju uchybienie popełniliśmy za 1 razem.